Jak dbać o cyberbezpieczeństwo w finansach?

1 paź    Biznes
Cyberbezpieczenstwo

W dziedzinie bezpieczeństwa danych od lat niekwestionowanym liderem jest branża finansowa. Banki, ubezpieczyciele, firmy brokerskie, przedsiębiorstwa leasingowe i pozostałe podmioty rynku finansowego są dziś maksymalnie zmotywowane do wspierania rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo danych. Robią to nie tylko dla dobra swoich pracowników, ale także klientów. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, jak wynika z raportów, usługi finansowe to obecnie jeden z sektorów najbardziej narażonych na cybernetyczne ataki.

Dlaczego sektor finansów musi dbać o cyberbezpieczeństwo?

Praktycznie nielimitowana ilość dokonywanych transakcji dokonywanych każdego dnia i nieustanny obrót olbrzymią gotówki czynią sektor usług finansowych wyjątkowo kuszącym celem dla wszelkich cyberprzestępców. Wbrew powszechnej opinii, przestępcy skupiają się przede wszystkim na dostawcach usług finansowych, a nie na ich klientach. Jest to na pewno znacznie bardziej wymagające, ale też cele są znacznie wartościowe. 

Przy wyjątkowo zaawansowanych technologiach, które są wykorzystywane w oszustwach finansowych, ataki na indywidualnych klientów są z punktu widzenia cyberprzestępców po prostu mało opłacalne. Właśnie dlatego cyberbezpieczeństwo wielkich organizacji i korporacji finansowych to podstawowy element wdrażania strategii bezpieczeństwa adaptacyjnego.

Cyberbezpieczenstwo

Jak można zabezpieczyć organizację przed cyberatakiem?

W kwestii cyberbezpieczeństwa nie należy szukać kompromisów. Tylko najnowocześniejsze i przetestowane rozwiązania stanowią realną ochronę systemów i danych biznesowych przed zaawansowanymi technologicznie zagrożeniami i ukierunkowanymi atakami. Minimalizowanie ryzyka i wykrywanie ataków w ich najwcześniejszym stadium to podstawa w skutecznym radzenia sobie z różnorodnymi bieżącymi atakami oraz zapobieganiu wszelkim potencjalnym działaniom cyberprzestępców w przyszłości.

Cyberataki to w dzisiejszych czasach jedno z największych zagrożeń dla sektora usług finansowych. Cyberprzestępcy z każdym mijającym rokiem stosują nowsze i znacznie bardziej wyszukane techniki. Aby zwiększyć bezpieczeństwo danych w sieci i ochronić swój biznes przed zagrożeniami, przedsiębiorcy oraz instytucje finansowe muszą na bieżąco zarządzać rozwiązaniami, które o krok wyprzedzają hakerów.